logo
Wyniki wyszukiwania zamknij

Siemię lniane

SIEMIĘ LNIANE – nasiona lnu zwyczajnego używane jako zielarski środek leczniczy. Nasiona są oleiste, wykorzystuje się je również do produkcji oleju lnianego.
siemie lnianeSiemię lniane to jeden z najpopularniejszych środków medycyny naturalnej. Stosuje się je przede wszystkim na dolegliwości przewodu pokarmowego i oddechowego. Ma działanie osłonowe i stabilizujące. Zawiera bardzo dużo substancji śluzowych, oleistych, białka (w korzystnym zestawie aminokwasów), mikroelementy (szczególnie cynk), lecytynę.
Siemię stosuje się przy bardzo wielu objawach – w celu poprawienia perystaltyki jelit (zarówno w biegunkach jak i zaparciach). Szczególnie skuteczne jest przy wszelkich nieżytach, nadkwasotach i wrzodach.
Siemię jest bogate w fitohormony, dzięki czemu jest zalecane jako środek wspomagający leczenie chorób nowotworowych.
Można go również używać jako odżywki do włosów, która nawilża suche i zniszczone włosy. W tym celu nakłada się na włosy śluz wydzielony z nasion.
Siemię można zaparzać i prażyć. Prażone siemię to doskonała posypka do potraw (najlepiej smakuje połączone z sezamem).
Opublikuj na:
  
Artykuły »
Odżywianie małego dziecka - jakie zboża warto jeść? Cz 3 Dominika Adamczyk W diecie małego dziecka bardzo ważne są produkty zbożowe, zw...
Odżywianie małego dziecka Cz 2 - piramida zdrowego żywienia dziecka. Dominika Adamczyk Z czego powinien składać się pełnowartościowy posiłek dzieck...

Polecamy bardzo ciekawe artykuly z Bloga o zdrowej zywnosci - Nazdrowie.biopunkt.pl. Autorzy dokladnie opisali ponizsze produkty:


Zachecamy równiez do odwiedzenia stron: