logo
Wyniki wyszukiwania zamknij

Czereśnie

CZEREŚNIE – owoce pochodzące z Grecji i uprawiane już w starożytności. Drzewo czereśni jest długowieczne – żyje od 80 do 100 lat.
czeresniePod względem wartości odżywczych czereśnie są zbliżone do wiśni, które są ich krewniakami. Są źródłem beta karotenu oraz witamin z grupy B, zwłaszcza B1 i B2, kwasu foliowego, kwasu foliowego i niewielkich ilości składników mineralnych – żelaza, miedzi, potasu i magnezu.
Czereśnie mają zalety dietetyczne – doskonale regulują pracę żołądka i usuwają fermentację gnilną. Dlatego wskazane jest ich jedzenie dla osób z zaburzeniami przewodu pokarmowego.
Czereśnie są zasadotwórcze – pomagają dojść do równowagi osobom, które mają zakwaszone organizmy. Regulują również apetyt – warto jest podawać je dzieciom, które są niejadkami.
 
 
 
Opublikuj na:
  
Artykuły »
Odżywianie małego dziecka - jakie zboża warto jeść? Cz 3 Dominika Adamczyk W diecie małego dziecka bardzo ważne są produkty zbożowe, zw...
Odżywianie małego dziecka Cz 2 - piramida zdrowego żywienia dziecka. Dominika Adamczyk Z czego powinien składać się pełnowartościowy posiłek dzieck...

Polecamy bardzo ciekawe artykuly z Bloga o zdrowej zywnosci - Nazdrowie.biopunkt.pl. Autorzy dokladnie opisali ponizsze produkty:


Zachecamy równiez do odwiedzenia stron: